TĚHOTENSKÁ BIBLIOTÉKA

První těhotenství jsem byla zarytě proti četbě čehokoliv…zatvrzele jsem se stavěla na zadní, když mi někdo doporučoval jakoukoli těhotenskou KNÍŽKU. Klasický přístup - NECHCI nic VĚDĚT, ono to nějak dopadne... 

Nechceme do sebe vpustit nic, co by nám mohlo ukázat zrcadlo a skulinky, které ještě nemáme zpracované… strachy z NEZNÁMA.

Je to naše ROZHODNUTÍ a nelze si nic nutit. V té době jsem na informace nebyla připravená. Dostaly se ke mně ve správný čas, později.

Přecejenom jsem se ale nechala “ukecat” mou kamarádkou Míšou Pospíšilovou (dekuju😘), abych si přečetla Dítě jako šance pro Tebe od Zdeňky Jordánové, která se paradoxně vůbec nevztahovala k těhotenství, ale k mateřství… kniha úžasně reflektuje, jak lze pochopit a poznat sebe skrze naše děti a to je cenný vklad do startu mateřství.

V den porodu jsem pak louskala Zdravé těhotenství přirozený porod od INGEBORG STADELMANN. Byla mi oporou paradoxně víc v šestinedělí. Ne nadarmo se ji říká “těhotenská bible”.

Těhotenské tématice jsem po prvním porodu propadla natolik, až vznikly Dvě duše na jógamatce a začala jsem louskat jednu knihu za druhou. Proto vznikla LITERÁRNÍ sekce na webu, aby bylo vše pěkně pospolu.


I když budete mít načteno, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je mít vlastní názor, udělat si průsečík z nabytých informací a uspořádat si je tak, aby seděly na MÍRU VÁM. Mít podporu v okolí a někoho, kdo vás chytne za ruku a dovede až do konce, ZROZENÍ vašeho dětátka.

Když cítím, že se ženám do čtení moc nechce, říkám jim, že kdyby měly přečíst jen jedinou knihu, doporučuji pouze a jedině MICHELA ODENTA a jeho ZNOVUZROZENÝ POROD. Injekce sebedůvěry v INTUITIVNÍ schopnost naše těla porodit bez navádění a jakýchkoli zásahu.


Jestli stále váháte, máte strach a v hlavě vám blikají otřepané FRÁZE jako: “Raději nechci nic vědět, však každá porodila, nějak to zvládnu.... nějak to přežiiju. ANO i NE. Pokud dokážete vnímat své tělo a UVOLNIT SE, žádnou knížku NEPOTŘEBUJETE.


Nechte se jen vést svým tělem, pocity, miminkem a obklopte s lidmi, kterým věříte a je vám s nimi dobře.

TRADINÁŘ - rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů

vás doslova navrátí do dětství. Stáhne vás zpátky do SEBE prostřednictvím svátků a rituálů, které jsou přehledně sestavené po měsících. Knížka je ideální pro rodinný čas, bytí SPOLU, jen tak. Kouzlení v kuchyni s plody všech ročních období, tvoření nebo “jen” pročítání s dětmi.  Kniha se stane spolehlivým parťákem pro stmelování rodinných vztahů a sešlostí. Díky pravidelnosti, které rituály přinášejí v sobě najdete UZEMNĚNÍ, KLID a pocit BEZPEČÍ, stejně jako tomu je u miminek

ZNOVUZROZENÝ POROD 

 ´Michel Odent´

Těhotenská bible, kterou doporučuji všem svým svěřenkyním… Kdyby tady tak existovaly porodní sály ve stylu “salle sauvage”..

Injekce sebedůvěry v INTUITIVNÍ schopnost našeho těla porodit bez navádění a jakýchkoli zásahů. Kniha funguje jako OXYTOCIN pro všechny ženy, které mají nad hlavami spoustu otazníků, strach a obavy…

Michel Odent se v knížce vyjadřuje k přípravě na porod po fyzické i duševní rovině...

”Ženy, které pravidelně cvičí, jsou na porod připraveny lépe, než ty, které vedou sedavý život. Nastávající matka, která není udolána stresem, přistupuje rovněž k porodu v lepší kondici. “

ZDRAVÉ TĚHOTENSTVÍ, PŘIROZENÝ POROD

 ´Ingebord Stadelmann´

Další knižní perla, která je právem nazývaná těhotenskou biblí. Patří ji čestné místo v mé těhotenské knihovně na webu i poličce a ráda bych vám ji přiblížila víc.

Nelekněte se, kniha je na informace opravdu bohatá, a proto píši hned v úvodu, PŘÍSTUPUJTE K NÍ S ROZVAHOU a louskejte jen to, co zrovna potřebujete poladit.

Třeba jako já… byla to má jediná těhotenská knížka v prvním těhotenství.Studovat jsem ji začala až v DEN PORODU, abych věděla, co se se mnou děje a jestli je to opravdu porod.

Připadala jsem si jako v detektivce. Kniha se pro mě stala cennou příručkou a společnicí během porodu a hlavně v šestinedělí.

Německá porodní asistentka pečuje o těhotnou ženu a matku z pohledu klasické homeopatie, bylinek a aromaterapie. Ingeborg ženu provází od začátku těhotenství přes

✔️klasické obtíže ve všech trimestrech

✔️partnerský vztah

✔️přípravu na porod

✔️jeho průběh

✔️narození dítěte

✔️šestinedělí

✔️kojení

✔️a také sexualitu

V textech jde opravdu do hloubky a snaží se budoucí mamince poskytnout celostní pohled. Kniha je protkaná příběhy žen, a tak můžete nasát zkušenosti, které vám lépe pomohou pochopit věci meziřádky.

Našla jsem v ní odpovědi, které mi nenabídnul ani sám internet.  Velké DÍKY, paní Ingeborg.

V BŘÍŠKU

Autorkou je Michaela Fišarová a překrásné, pro děti čitelné ilustrace namalovala Aneta Žabková.

Mám pro vás jeden tip na knížku, která může být krásným dárkem a hlavně skvělým parťákem pro maminky, které jsou podruhé v očekávání a rády by své první děťátko jemně, vtipně a velice empaticky připravovaly na příchod brášky nebo sestřičky.

Vypravěčem je samotné miminko a provádí nás svou 42.týdenní cestou u maminky v bříšku. Co kapitola, to jeden týden společně s obrázkem na jedné dvoustranně. 

Miminko popisuje, jak vzniklo, kdy mu rostou vlásky, jak čůrá, jak vnímá okolní vjemy, jak si poradí se škytavkou a co pro něj znamená maminčin hlas. 👌🏻