Dvě duše na jógamatce

On-line kurz těhotenské jógy, který vás opečuje FUNKČNÍ a INTUITIVNÍ  cestou 

Staňte se tvůrkyní svého porodního příběhu 

Přejete si ulevit od klasických těhotenských obtíží přes funkční fyzio cviky, unášet se intuitivními pohyby v józe a uklidnit myšlenky díky relaxacímdechovým cvičením? 

Přejete si držet a nést své tělo tak, aby se miminko natočilo do optimální pozice pro porod?

Nejste si jisté, jaké pozice v těhotenské józe smíte či nesmíte?

Tápete, jak dýchat a uvolnit se, aby šlo miminko na svět co nejsnáze?  

Toužíte zvolnit, pracovat se strachy, užít si své těhotenství bez zbytečných bolestí

a připravit se na porod i přes stravu, práva k porodu, mandaly nebo hudbu

BOLEST K TĚHOTENSTVÍ NEPATŘÍ.

Dovolte si prožít těhotenství s lehkostí, bez zbytečných bolestí

a s laskavou podporou.

 

Pojďte se hýčkat kurzem těhotenské jógy

DVĚ DUŠE NA JÓGAMATCE,

který zahrnuje unikátní kombinaci 

FUNKČNÍHO

a zároveň

INTUITIVNÍHO

přístupu ke cvičení a práci s myslí,

který je dostupný těhotným ženám ve VŠECH FÁZÍCH těhotenství.

Ve videu odkrývám myšlenku a zaměření kurzu 

Dvě duše na jógamatce

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
těhtenská joga Dvě duše na jógamatce

Už nechcete podávat výkony, podléhat spěchu a udržovat tempo s ostatními?

Kdy jindy UVOLNIT mysl a POHLADIT tělo, než v TĚHOTENSTVÍ?

Výstup na Mount Everest je bez tréninku o dost težší.

A podobné je to s porodem... nemusí jít podle vašich představ, ale když se na něj připravíte, zvyšíte šanci mít ho takový, jaký si opravdu přejete

 

Nosíte dvě srdce, kdy jindy o sebe pečovat víc...

Co vám kurz Dvě duše na jógamatce přinese?

PÉČE O TĚLO

 • dechové techniky, díky kterým se uvolníte a pustíte děťatko na svět. Dech vám pomůže správně zapojit střed těla, zharmonizovat vaši psychiku a svezete se na jeho vlně společně s kontrakcí
 • FYZIO CVIČENÍ - zdravý funkční pohyb, který uleví klasickým těhotenským obtížím
 • FLOW SESTAVY - všímavý a intuitivní pohyb v jógových ásanách, díky kterému se u porodu lépe napojíte na své tělo a miminko
 • zlepšení držení těla, díky kterému navedete miminko do optimální polohy pro porod
 • zvědomění, aktivování a uvolnění svalů pánevního dna pro snadnější porod
 • prevenci a zmírnění otoků, křečí a hemeroidů, aktivace chodidla, nastavení neutrální pozice pánve, uvolnění hrudního koše
 • snazší návrat ke svému tělu po porodu, protože tělo si pamatuje, jak o něj bylo pečováno

PÉČE O DUŠI A MYSL

 • prenatální komunikaci s miminkem díky relaxacím, afirmacím a muzikoterapii
 • zdravé sebevědomí, informace, odvahu pracovat s bolestí a touhu přivést své miminko na svět přirozenou cestou
 • vnímat své tělo, potřeby a reagovat na ně
 • zpomalení, péči o ženskou energii a pojmenování strachů
 • pravidelné hýčkání s miminkem kdykoli a kdekoli
 • stanete se součástí komunity stejně smýšlejících žen, kde můžete sdílet všechny radosti, strachy a ptát se na vše, co vás zajímá

Obsah kurzu DVĚ DUŠE NA JÓGAMATCE

21 GRAVID LEKCÍ

GRAVID lekce vám pomůžou ošetřit klasické těhotenské obtíže. Naučíte se, jak držet své tělo, aby se miminko nastavilo do pánve optimálně. Postupně si opečujete celé tělo od hlavy až k patě tak, aby vás nebolelo. Ve všech lekcích vás čeká můj podrobný návod a nejrůznější tipy, abyste si s ničím nemusely lámat hlavu.

8 FLOW LEKCÍ

FLOW lekce jsou sestavy zaměřené na intuici, plynutí a vaši psychickou pohodu. Záměrem této sekce je vypnutí NEOCORTEXU... racionálního myšlení. Krátké tematické sestavy na 20 - 30 minut jako VNÍMAVÁ, SILNÁ, KLIDNÁ, SPONTÁNNÍ, TĚHOTNÁ MAMINKA, TĚHOTENSKÝ POZDRAV SLUNCI A MĚSÍCI, RELAXAČNÍ POLOHY můžete zařadit mezi ranní, polední či večerní rituály. 

9 FYZIO LEKCÍ

Fyzio lekce se specializují na konkrétní partie do hloubky. Sekce se zaměřuje na TĚHOTENSTVÍ V KAŽDODENNOSTI (vstávání, chůze, sed, zvedání věcí), DIASTÁZU V TĚHOTENSTVÍ, LYMFATICKOU JÓGU, se kterou opečujete otoky dolních i horních končetin. Další dvě lekce se zaměřují na oblast SI (ESÍČKA). Postupně se dostanete do královské pozice HLUBOKÉHO DŘEPU, která připraví vaši pánev na snazší porod.

6 lekcí PROBUZENÍ V LESE

Zacvičíte si se mnou z lesíka na nejpalčivější témata, která vás v těhotenství mohou tížit. Lekce jsou záznamy z instagramových LIVESTREAMŮ, které vznikly jako podpora těhotenské jógy v době koronaviru. Les je pro mě prostředí, kde chodím načerpávat novou energii, a tak doufám, že se mi podaří přenést aspoň kousek klidu z něj směrem k vám.

5 RELAXACÍ & 3 AFIRMACE & MUZIKOTERAPIE

Odpočinek v těhotenství je stejně důležitý jako fyzická příprava, proto se mnou vydechněte u relaxací s vizualizací MIMINKO V BŘÍŠKU, MIMINKO NA SVĚTĚ, MAMINKA S MIMINKEM, ZVNITŘNĚNÍ. Pro každé období vás podpořím pozitivně laděnými AFIRMACEMI. Jako kulisu k naprosté uvolněnosti si užijete uklidňující melodii zvonkohry KOSHI a perkusivního nástroje SUNDRUM.

PÉČE a TIPY

Už nemusíte složitě hledat důležité informace na diskuzních fórech. Dostanete tipy a odkazy na hodnotné ověřené informace k těhotenství a porodu v přehledné tabulce. Naučím vás ZAVINOVAT BŘÍŠKO, abyste si závěr těhotenství co nejvíce zpříjemnily. Předám vám tipy na kvalitní SPÁNEK v těhotenství. Dozvíte se, co je to HRÁZ, jak se o ni starat v těhotenství, ale také po porodu po prodělané EPIZIOTOMII nebo poranění hráze.

ROZHOVORY

Uvařte si lahodný čaj a zaposlouchejte se do rozhovorů s ženami z kurzu nebo do podcastu DVĚ DUŠE, který vnímám jako voyerské okénko do života žen, kterých si velice vážím, jsou mi inspirací a věnují se tématice těhotenství, mateřství, ženství a józe. Třeba uslyšíte odpovědi na vaše otázky. Nakoukněte do útulného pokojíčku, do kterého si jdete pro uklidnění,  pocit bezpečí a porozumění.

ON-LINE PRŮVODCE A OSOBNÍ PODPORA

Průvodce vám umožní vypnout a v klidu plout na těhotné vlně. Po vstupu do kurzu se automaticky zařadíte do on-line průvodce, který vám bude zasílat pravidelné e-emaily s jednotlivými částmi kurzu, abyste na něj nezapomněly. Jako bonus také získáváte mou OSOBNÍ podporu v uzavřené fb skupině. Nebudete na to samy, můžete se o mě i ženy opřít a zeptat se na vše, co máte na srdci.

BONUSY

Kurz dotváří několik bonusů. PRÁVA u porodu od Jiřiny Novotné. STRAVA (nejen) v těhotenství od Kerolajny. AFIRMAČNÍ MANDALY od Marcely Magdalény Masopustové. Poslechnete si příspěvek od Martiny Taubrové, s čím vám pomohou BACHOVY ESENCE v těhotenství a u porodu. Užijete si také tématické playlisty, které si můžete pustit u porodu nebo ke cvičení, na procházce a jako kulisu k odpočinku.

Chcete být s miminkem co nejvíc OFFLINE? 

Všechny lekce jsou nyní dostupné i v MP3 verzi!

6 let pomáhám těhotným ženám

ke spokojenějšímu těhotenství i porodu.

Kurzem prošlo již

1330 žen

Jak se jim tam líbilo?

Rozhovor s Inkou

maminkou 4 leťáka a 20 denního miminka (leden 2023)

Je pro mě neuvěřitelně cenné, jaký máš přesah skrze vědění a zkušenosti přes tělo, jógu, fyzioterapii a spoustu dalších funkčních přístupů...k tomu neoddělitalná složka duše, ducha, vědomí, všímavosti,... Ta komplexnost a propojení s Tvou esencí je prostě dar 🙂 ...
Šárka Šperková
Online kurz Dvě duše na jógamatce bych od srdce doporučila každé těhotné ženě bez ohledu na to, v jakém trimestru se nachází, či zda má s jógou nějaké zkušenosti, díky Veroniky ucelenému a komplexnímu přístupu, který se v kurzu odráží, si zde najde to své opravdu každý. Velmi oceňuji, že kurz není jen souborem jógových sestav, ale je zaměřen na vše, co těhotná žena potřebuje nejen po dobu těhotenství, ale i k samotnému porodu - práce s kyčlemi, dechem, skvělé relaxace a afirmace posilující těhotenství a sebeVĚDOMÍ ženy. Pokud se pro kurz rozhodnete, věřím, že vám poděkuje vaše tělo, duše i miminko :-).
Karolína Kostroňová, výživová a lifestyle koučka, @_kerolajnaa_
Chtěla jsem vám vyjádřit respekt za obsah na vašich stránkách, má opravdu vysokou úroveň🌟Studovala jsem gravid jógu u Tary Lee v Londýně, je pro me v tomto oboru inspirací už mnoho let. Ale vaše práce snad ještě predčí tu jejií. Ať se vám daří💜
Joga v škole o.z.
Jsem vděčná, že jsem objevila online kurzy Veroniky Johánkové. Online kurz Dvě duše na jógamatce mě provázel celé těhotenství. Kurz je velmi kvalitně zpracovaný, přehledný, líbí se mi celkový přístup k těhotenství. I díky němu jsme si mateřství a přípravu na porod velmi užila. Cvičení jógy ve spojení s meditací a afirmacemi jsem zharmonizovala nejen tělo, ale i duši. Nyní máme doma 3 měsíční dceru a já plynule pokračuji v kurzu Dvě duše na jógamatce po porodu. Z pohledu fyzioterapeuta velmi oceňuji vysokou erudovanost v problematice cvičení pánevního dna a diastázy. Součástí kurzu jsou i flow lekce, které si vybírám podle momentální nálady. Tento kurz bych doporučila každé ženě, nejen čerstvě po porodu.
Lucie Kinclová, maminka, fyzioterapeutka a autorka ebooku O dětských nožičkách
Moc bych si přála, aby se k těhotným dostal váš kurz zavčas, tedy v nějakých počátcích těhotenství. Osobně jsem se dříve józe více věnovala a po návštěvách několika gravid jóg u nás jsem byla hodně zklamaná. Pro mě osobně jako pro "klientku" je důležitá "péče" lektora. Kór teď v těhotenství mi to všechno přijde mnohem citlivější a je škoda, že z mé zkušenosti tam často chybí jakýkoliv zájem lektor-těhotná. Proč to píšu? Protože pak mi dává smysl si raději zapnout smysluplný online kurz sama doma, v klidu a pohodě. Kurz Dvě duše na jógamatce je citlivě a jemně vedeným průvodcem v těhotenství ženy. Díky kurzu jsem se lépe napojila na své miminko a dopřála sama sobě zastavení, péči a sebedůvěru k porodu, a tu jako ženy potřebujeme jako sůl!
Linda Martíšková, autorka podcastu Příběhy zrození
Pro mě jako pro fyzio bylo hrozně těžké někomu věřit a svěřit mu mé rozbolavělé a rozhozené těhotenské tělo. Ale pak jsem narazila na úžasné úterní lekce těhotenské jógy Veru, přidala k tomu i její online program Dvě duše na jógamatce 🙏🏻 A dneska si užila krásné dopoledne plné hýčkání. Verča je nejen skvělá a empatická osoba, ale také někdo, kdo má neuvěřitené skloubení vědomostí a techniky ze všech důležitých oblastí péče o těhotnou ženu... Víc jsem si ani nemohla přát a vše mohu jen doporučt! Děkuji!
Míša Poláková (Fyzioterapeutka)
Ahoj Veroniko, moc ti děkuji za tvůj kurz Dvě duše na jogamatce. Cvičila jsem podle něj poslední 3 měsíce a v průběhu nich měla tu možnost navštívit i tvůj workshop a lekci jogy offline a později online zde na webu. Moc jsem si toto období užívala a budu na něj s láskou vzpomínat. V pondělí se nám narodila krásná holčička - vykoukla už v autě před Neratovickou porodnicí 🙂 tak jsem si na tebe hned vzpoměla 😀 ať se ti daří a budu se těšit na tvůj plánovaný kurz cvičení po porodu! Krásné dny, Bára
Bára Kantová
Ahoj Verunka! Chcem sa ti velmi pekne podakovat za kurz. Napriek tomu, ze som nestihla prejst vsetky lekcie, zazila som uplne dokonaly 2. porod ❤️ Bol rychly, lahky, bez akychkolvek liekov,doma som si predychavala v klude kontrakcie a cvicila podla tvojich rad ❤️do porodnice som prisla uz len porodit, nemam ziadne poporodne zranenie ☀️ este raz velka vdaka! ❤️ ( p.s. tiez sa mi po 3 rokoch narodil druhy chlapcek ).
Sabi Hudáková
Mila Veroniko, moc a moc dekuju, ze jste umoznila mesicni pristup do online kurzu. Vychazi mi to krasne k porodu a jsem opravdu rada, ze jsem Vas objevila. Vase lekce jsou prijemne, zabavne, s presahem, mate prijemny hlas...no asi nikdy jsem u cehokoliv online nevydrzela pravidelne. S Vami cvicim opravdu casto! Velke diky a pokud bude joga po narozeni miminek, budu stastna a urcite se prihlasim. Mejte klidne dny
Drahomira Podarilova
Dobrý den, Verunko, jen vám chci napsat, jak se mi moc líbí vaše videa. Před těhu jsem cvičila Ashtanga jógu. Jsem v 7. měsíci a vybrala jsem si vás zhruba před měsícem, protože časove bohužel nezvládám docházet na hodiny těhotenské jógy (mám doma téměř 4letou holčičku). Chci vypíchnout hlavně flow lekce, které mě asi nejvíc vyhovují, střídám je dle nálady a času, kdy cvičím. Jsou super, včetně bonusových relaxací a afirmací.
Marcela Fikejzová
Děkuji moc za tento kurz, Veroniko. Jsem vesmíru moc vděčná, že jsem nakonec na něj 4 měsíce před svým prvním porodem narazila. Zkoušela jsem v "Praze" najít cvičení pro těhotné, které by mi vyhovovalo, ale nedařilo se mi. Odbíhat si v pracovní době nebylo taky zrovna ideální. Podle knih mne to nebavilo, na youtube zase rušily reklamy. Tento program hodnotím jako skvělý a informačně velice hodnotný. Hlavně se dá cvičit, kdykoliv mám čas a náladu, což je teď skoro pořád.
Zuzana Bartošová
Dobrý den, Vaše cvičení jsou naprosto úžasná! ❤️ Moc mi pomáhají fyzicky, ale i psychicky, vůbec nelituji toho, že jsem si kurz koupila. Naprosto mi vyhovuje výběr dle mého rozpoložení. A tyto live cvíča jsou prostě super, bez obalu.🌲🙏🏻🌲 Miluju to a děkuji ❣️ Děkuji za odpověď a za vše, co děláte, protože to má smysl!
Šárka Kavková
Ahoj Veru, tak mám za sebou porod a chtěla jsem ti moc poděkovat.  Nakonec to byl krásný, hladký, přirozený porod v Rakovníku, který trval asi 12 h (v nemocnici 8h). Mám moc radost. Moje porodní asistentka byla naprosto skvělá a je to opravdu dobře, že všem doporučuješ ať si domluví svoji, to je prostě k nezaplacení.
 Kontrakce jsem "protancovavala"  na všech čtyřech, jak jsme to dělaly na cvičení a samotný závěr porodu jsem byla na porodní stoličce. Porodní kozu jsem viděla až po porodu a díky bohu za to... Děkuji za podporu a cenné rady a měj se krásně. Dorazíme na cvíčo s mimi, až budeme mít po šestinedělí. Šárka a Beátka
Šárka
Pekny vecer Veru, musim rict, ze jsem z kurzu nadsena. Kazdou volnou chvili hltam pro me nove informace a uz se moc tesim na Intuitivni porod. 😊👍
Denča Klaclová

V březnu 2022 jsem byla pozvána do pořadu SAMA DOMA,

kde jsem posdílela, jak se opečovat v těhotenství a připravit se na porod.
 

Zaznělo:

🤰🏼jak vybalancovat změnu těžiště v těhotenství
🤰🏼prostor dostal i rebozo šátek, který ukázal, jak si může žena v závěru těhotenství ulevit
🤰🏼v kočce jsme si pohrály s dechem, uvolněním, napojením na miminko a intuici

Byl to fičák a ještě teď mi buší srdce

Rozhovor začíná v 1h 2min

STŘÍPKY NA SÍTÍCH 

Kde se vzala myšlenka k vytvoření projektu

a kdo vás kurzem provede?

 

Veronika Johánková

Jsem snílek, celostní lektorka, průvodkyně a hlavně máma dvou malých chlapíčků. Prostřednictvím těhotenské a poporodní jógy ladím harmonii dvou duší na jógamatce a dodávám ženám jistotu po tělesné i duševní stránce. Provádím je na devítiměsíční cestě plné dobrodružství a sebepoznání. Setkávám se s nimi a jejich miminky také po porodu, kdy se pomalu navracíme s respektem a jemností zpět ke svému tělu. Vytvářím pro ně prostor ke sdílení radostí i starostí, kde jdeme krůček za krůčkem vstříc vědomému mateřství.  Jsem vděčná, že mohu být součástí procesu zjemnění, zpomalení a přerodu ženy v mámu.

Více o mně a jakým vzděláním jsem prošla najdete tady

Hledala jsem své směřování a našla ho až s příchodem nového života. Těhotenská jóga si mě našla sama a odráží vše, co v životě miluji - pohyb, zkoumání duše, nekonečné vzdělávání, sdílení, pomáhání a smysl! Těhotenství a mateřství mě tak zcela připoutaly k životu, naučily se bezpodmínečně přijmout a žít tak, jak si opravdu přeji. Jen já jsem zodpovědná za svůj život, stejně jako za průběh těhotenství a porod.

 

TĚHOTENSKÁ JÓGA mě provázela v obou těhotenstvích. Poprvé mi dala injekci důvěry v mé tělo a dech a podruhé mi pomohla s OTOČENÍM hlavičky druhého syna zpět do pánve a nejsilnějším zážitkem v mém životě.

Proto považuji těhotenství za terapii, která je odrazovým můstkem k sebepoznání.

Těhotenská jóga mi byla průvodcem a oporou od začátku až do konce.

Tak moc mi u prvního těhotenství chyběl ucelený přístup, který by ke zrození přistupoval celostně, a proto vznikl kurz Dvě duše na jógamatce, který propojuje 

POHYB, DECH, MYSL, INFORMACE a PODPORU.

VĚDĚT znamená věřit si a být v klidu, což je pro porod zásadní. 

Ceny členství kurzu Dvě duše na jógamatce

Dvě duše na jógamatce

(online kurz zahrnující unikátní kombinaci funkčního cvičení a jógy v těhotenství)

Protože jste každá v jiném měsíci těhotenství, vyberte si členství podle toho, kolik měsíců vám zbývá do porodu.

 

1, 3, 6 a 9 měsíců 

1 MĚSÍC

670 Kč
28 €

3 MĚSÍCE

346 Kč / měsíc
1270 Kč
53 €

6 MĚSÍCŮ

246 Kč / měsíc
1870 Kč
78 €

9 MĚSÍCŮ

204 Kč / měsíc
2 270 Kč
94 €

S kurzem se můžete opečovávat kdykoliv

a kdekoliv podle zvoleného přístupu 24/7. 

 

Ceny uvádím bez DPH, protože se liší dle země, ve které žijete.  Některé jste zvyklé kupovat kurzy na firmy a zajímá vás cena bez DPH. 

❣️Skvělou zprávou je, že většina pojišťoven přispívá na pohybové aktivity v těhotenství. Stačí upravit předmět faktury.

Více se dozvíte ve odpovědích na otázky níže.

Hýčkejte se v těhotenství  láskyplnou a vědomou cestou 

Ahoj Veroniko. Moc rada bych ti podekovala, ze jsi me doprovazela behem celeho tehotenstvi. Diky tvemu online kurzu jsem lepe zacala vnimat sve telo a miminko. Cvicila jsem podle nej nekolikrat denne. Urcite to melo vliv na cele tehotenstvi, ktera probihalo bez problemu. Do posledniho dne jsem se citila skvele, ohebne a fit. Porod probehl rychle a hladce, tak jak jsem si ho vysnila. Budeme se s Adletou tesit na cviceni s tebou! Krasne leto. Simona 💚
Simona Pazderková
Veru je nejlepší, díky ní jsem si zlepšila kvalitu života v obou těhotenstvích a zvládla se lépe připravit a beztraumaticky si prožít druhý porod ❤️ všem těhulkám moc doporučuji ❤️a děkuji
Bára
Dobrý den, Veroniko, už delší dobu Vám chci napsat, jak moc nadšená z kurzu jsem 🙂 cviky jedu už i sama, ale i tak, i když některé seance znám nazpamět si Vás pustím, zavřu se, zapálím svíčku a je to čas pro mě s Vaším hlasem a stejně vždy uslyším něco nového co mi zaklapne. Fakt mě fascinuje jak mi to pomůže s esíčky nebo jak intuitivně si to jedu a na co narážím. Někdy cvičím ráno i večer, tak snad už to nepřeháním 🙂
Lea Kolkop
Musim priznat ze z tvojho spracovania tematiky tehotenskej jogy som absolutne nadsena!!! Neskutocne ocenujem koplexny pristup ako v urovni fyzickej, tak aj v urovni duchovnej/dusevnej. Jogu sama doma cvicim uz dlho (cca 9 rokov, predtym som chodila asi 2 roky na lekcie aby som sa vobec naucila zaklady), ale uz dlhsie som citila ze cviceniu nedavam to hlavne - vsimavost. Pracujem ako technik, takze v totalne muzsky orientovanom prostredi, hodne fungujem mozgom a vypnut hlavu byva ohromne tazke (mozno este tazsie ako pre ostatne zeny vzhladom na moje pracovne naladenie)...a uz som aj rozmyslala ze by to chcelo nejaku motivaciu v cviceni, nejake online hodiny (doma sa mi cvici najlepsie 🙂 hlavne kvoli prostrediu a nacasovaniu - hned po zobudeni sa alebo tesne pred spanim) ...a teda neskutocne ma tvoje hodiny namotivovali, velmi sa tesim co prinesu dalsie lekcie...
Ida
Vaše lekce jsou velice přínosné, člověk se cítí jakože jste doma s ním. Napomáhá tomu nejen skvělá akustika záznamu, což opravdu není samozřejmost u jiných online cvičení, ale také vaše schopnost se do těhotné plně vcítit. Lekce jsou strukturované, pojmenované a tak přesně vím na jaký problém se soustřeďují. Když mě třeba bolel kříž, veděla jsem přesně jakou lekci zapnout. Poté jsem se již cviky, které byly pro mě potřebné naučila na zpaměť, ale třeba takové základy dechu a chůze mi pomohly předejít problémům s bolestí zad. Dokonce se mi i narovnal hrb na krku ze sezení u počítače, čehož si všiml i můj manžel. Opravdu veliké díky za to co děláte.
Markéta Fořtová
Moje cesta k miminku byla dlouhá a trnitá, otěhotněla jsem prakticky zázrakem a před otěhotněním jsem denně praktikovala ashtanga jógu. Po potvrzení těhotenství jsem první 4 měsíce žila v konstantním strachu, že se něco stane a ze dne na den jsem přestala praktikovat jak jógu, tak meditace, na které jsem byla zvyklá a smiřovala se s tím, že to tímto způsobem budu muset ´přežít´ až do narození miminka. Na online kurz Dvě duše na jógamatce jsem pak narazila náhodou přes kamarádku a po týdenním minikurzu jsem se do celého Veru přístupu naprosto zamilovala a v podstatě ihned jsem si pořídila 3 měsíční kurz předporodní jógy v kombinaci s poporodní jógou. Díky kurzu jsem se zbavila strachu, nabyla sebevědomí a jistotu, že to dobře dopadne, napojila se na miminko a začala prožívat těhotenství naplno a vědomě. A hlavně jsem se ujistila, že i v těhotenství můžu praktikovat spoustu pozic na které jsem byla zvyklá a nebát se, že se něco stane miminku, když dělám psa hlavou dolů. Od 4. měsíce těhotenství jsem tak začala pravidelně cvičit jógu podle kurzu, půl hodiny ráno a půl hodiny večer a prakticky doteď (7. měsíc) jsem nepocítila sebemenší fyzickou potíž, naopak se cítím snad ještě lépe než na začátku těhotenství a hlavně mám v sobě mnohem víc sebejistoty, klidu a optimismu. Na rady Veru zapojuji správné držení těla i během každodenních činností a plánuji v tom pokračovat i po porodu. Jsem vděčná, že jsem se k tomuto holistickému přístupu k těhotenství dostala včas a doporučuji ho každé nastávající mamince ❤️
Julie Alterová
Milá Verunko, chtěla bych Vám poděkovat za predporodni jógu i kurzy, rada se k Vám vrátím i až se zotavim po porodu. Porod byl úžasný i díky Vám, byl to mazec, rodila jsem na čtyřech, dychala a měnila pozice. Bez epiduralu, oxytocinu, ničeho. A take bylo vtipný, ze vše, co jsem si připravila, olejicky, meditace, masáže s partnerem… ve finále jsem chtěla byt napojena jen sama na sebe a svůj dech. Porod byl tedy docela rychlý, od začátku kontrakci 10h a během 3 hod jsem se otevřela ze z 3 cm na 10cm a díky tomu mám možná následky ( nemůžu pořádně chodit) buď hnutá kostrč nebo možná symfyzeoliza. Moc dekuji Verunko a těším se na další jógu tentokrat pro maminky ❤️❤️❤️ "dýchání dýchání dýchání a představování rozkvetle růže, měnění pozic, které se učíme s tebou a určitě voda ve spreji, ta me taky zachranovala a tvá predporodni jóga a tvuj úžasný uklidňující hlas v meditacich i při józe. Všechny děvčata na predporodni józe zdravím, i představa, ze každá kontrakce mi přibližuje miminko skutečně pomáhá. Voila … brzy na videnou na online a až budu v ČR, tak doufám i naživo 🌸☀️"
Šárka Strossova
Snáď to nebude ako rúhanie, ale pre toto som "vďačná" za tehotenstvo v pandémii - lebo inak by som Teba v onlinu nemala možnosť "stretnúť" ❤️❤️❤️
Lucia Vargová
Dobry vecer, pani Johankova Za 14-3 tydny bych mela prozit svuj 2.porod. Az teprve tento tyden jsem “ Vas nasla”.  Dekuji Vam. Mate nadherny hlas, sympaticky citlivy projev, mam z Vas nesmirne hezky pocit, jak jste empaticka, kolik znate informaci, jak umite poradit a “ pohladit”( na FB). Dekuji Vam za to. Preju Vam, at Vas Vase cesta nadale tesi a at Vas naplnuje. Ps- A dekuju Vam za vsechna Vase videa, clanky:)
Žaneta
Tvoj predporodny kurz úplne milujem veľmi veľa veci som sa naučila a stále sa učím, veľmi dobre sa na teba pozerá ide s teba skvelá energia, ktorá mi robí dobre a som veľmi vďačná že môžem byť súčasťou kurzu. Vidno že to robíš s láskou a že si úplne prirodzená. Je to veľmi cítiť.  Držím ti palce aj v ďalšej tvojej ceste. Si super ♥️ Teším sa už na popôrodny kurz. 😁
Miriam
Milá Veroniko, moc děkuji za Vaše videa a kurzy, nyní jsem překročila 30.tt, poctivě jsem každý týden cvičila a věnovala se jednotlivým lekcím v třítýdenním programu Intuitivní porod, mám v plánu si ještě během zbývajícího času než přijde miminko několikrát lekce "projet". Manžel se často zapojuje a taky je z toho nadšený. Zárověň se snažím každý den cvičit to, co se mi zalíbilo z programu Dvě duše na jógamatce, členství jsem si dokonce prodloužila, protože jsou mi jednotlivá zaměření moc blízká! Když není dostatek sil na cvičení (stále ještě pracuji), užiji si alespoň relaxaci. Relaxace s vizualizací mi hodně pomáhaly na začátku těhotenství, kdy jsem se cítila velmi nejistá a chvílema i úzkostná. Máte moc příjemný hlas a každá meditace se moc hezky poslouchá. Těhotenství mi hodně přináší a to i díky Vašemu "vedení". Sice jsem nevyužívala podporu ve forme fb skupiny, protože mi tento styl komunikace není příliš blízký, ale sleduji Vás na instagramu. Jsem zvyklá na sobě pracovat a dochazím pravidelně na fyzio a psychoterapie, Vaše lekce vše doplňují a cítím, že mně cvičení vždy vyladí. Mám moc ráda tanec, tudíž intuitivní pohyby při cvičení jsou i velká zábava. Samozřejmě jak se tělo postupně mění, ne vše jde tak lehce, ale i přizpůsobovat se svým momentálním možnostem je dost inspirativní.  Přeji Vám mnoho dalších úspěchů ve Vaší tvorbě a ať máte stále šťastný život.
Bára V.
Ahoj Veru, v sobotu se nam narodila Roza a ja bych ti moc chtela podekovat za podporu a sebevedomi, ktery jsem diky tvemu kurzu i lekcim k porodu ziskala:) Nakonec jsem i s malem plodovky vydrzela do 39+1:) Mala se teda narodila na Vinohradech, takze jsem tam nemohla mit svou asistentku z Bulovky. Ale musim rict, ze to bylo skvele, vetsinu casu jen s partnerem na vsech 4:) Nakonec to bylo opravdu prirozene bez leku, nastrihu a vlastne docela rychle. Fakt se mi vyplatilo verit sobe i miminku a hlavne dychat! Tak moc diky a ja se jdu naprimovat. A budu se tesit nekdy na lekci i s miminkem:)
Kristina Papoušková
Ahoj Veru, len som ti chcela dat vediet, ze nasa mala Hanka prisla na svet uz minuly tyzden. Tvoj minikurz a Intuitivny porod mi velmi pomohli pri prvej aj druhej dobe porodnej. Zaver prvej (uz v nemocnici) som celu "predychala" na styroch a velmi mi pomohla zvladnut kontrakcie.🙏 Malinka sa pekne napolohovala do porodnych ciest a na kreslo som isla az na uplny zaver, co bolo uznlen na par zatlaceni. Urcite budem odporucat tvoje kurzy dalej. A popozeram sa aj po poporodnych. Krasnu nedelu a este raz dakujem za uzitocne informacie, robis to uzasne🙏😊
Lenka Masicova Moravciková
Byla jsem nedávno u gynekologické fyzioterapeutky a OSOBNÍ  setkání mi nedalo vůbec nic, narozdíl od Tvého kurzu - je cítit, že je tvořen srdcem, promyšleně, s přáním, aby opravdu pomohl. A já už teď se cítím mnohem líp.  Jsi skvělá a moc Ti za takovou podporu děkuji. 
Míša Bláhová
Veru✨ Vy jste tak, já to ani neumím popsat. S jakou jemností a pokorou na mě působíte. To je tak nakažlivě úžasné. 🤍 Děkuju za vaši duši ✨je tady totiž pro tolik dalších✨Krásné sny, ty samotné i ty rodinné 🤍
Katka Grygarčíková
Milá Veronika, dakujem ti za krasnu podporu. Ludia maju rozne prace, ale pre teba je ta tvoja poslanie. A ja som nesmierne vdacna, ze si sucastou mojej cesty aj ty. Velka vdaka ❤️❤️
Petra Gmucová
I přes to, že bych vlastně mohla jógu vyučovat, jsem toho o józe v těhotenství do hloubky bohužel příliš nevěděla. Když znáte svoje tělo, vycítíte sice spoustu věcí tak nějak intuitivně, nicméně mít někoho zkušeného, kdo vás vede je stejně k nezaplacení. Já už nějaký ten pátek trávím večery nebo rána s @veronikajohankova a myslím, že jsem nemohla vybrat lépe 🤍 To co člověk předtím tak nějak tušil, najednou prostě ví a může si být v pohybu daleko jistější. Ocenila jsem hlavně… 🙏🏼 spousta tipů na kompenzaci klasické těhotenské křivky, která vzniká se změnou těžiště, když si na to nedáme pozor 🙏🏼 tipy na pozice, které pomáhají ke správnému napolohování dítka v děloze 🙏🏼 co, v jakých případech a hlavně proč v těhotenství raději vynechat 🙏🏼 cenné informace k diastáze a klasickým těhotenským neduhům A mnoho dalšího …
Jana

Níže se dozvíte odpovědi na nejčastější otázky

JAK SI VYBRAT PŘÍSTUP DO TĚHOTENSKÉHO KURZU A JAK SE V NĚM ZORIENTOVAT?

Přístup si vyberete podle počtu měsíců, které vám zbývají do porodu. Kurz máte k dispozici ihned jako balíček. Po uhrazení faktury obdržíte přístupové heslo do členské sekce a uvítací e-mail. Postupně Vám budou chodit připomínkové e-maily (kromě členství na 1 měsíc), díky kterým na kurz nezapomenete.

MÁ PRO MĚ KURZ SMYSL, I KDYŽ UŽ JSEM TÉMĚŘ NA KONCI TĚHOTENSTVÍ?

Ano, kurz je koncipován tak, abyste si zvolily přesně to, co vás v danou chvíli potřebujete. Nerozděluji kurz na trimestry, jelikož každá žena potřebuje v danou chvíli něco jiného. Všechna videa se dají cvičit nezávisle na měsíci těhotenství. Hlavním vodítkem pro volbu videa jsou vaše potřeby a momentální stav.

KDY ZAČÍT?

Nejlépe před otěhotněním, aby si tělo na narůstající zátěž zvykalo postupně. Pokud jste cvičila před otěhotněním a nemáte žádné problémy, můžete pokračovat dál bez omezení. Pokud jste začátečnice, doporučuji začít od druhého trimestru. Video "LEHKOST PO TĚLE I NA DUŠI ANEB DRŽENÍ TĚLA A DECH V TĚHOTENSTVÍ" doporučuji neomezeně.

JAK SE NAMOTIVOVAT KE CVIČENÍ, RELAXACI ČI POSLECHU? CO KDYŽ NA KURZ ZAPOMENU?

Odpověď je jednoduchá... vaše miminko s vámi potřebuje komunikovat a vy sama časem ucítíte, že je třeba se zaměřit na své tělo i mysl. Narůstající bříško vám to dá brzy najevo. Abyste přecejenom v návalu informací, příprav a posledních pracovních povinností nezapomněly, že máte po ruce balíček těhoteské jógy, budou vám chodit do mailu připomínky, které vás zpátky navedou k sobě i miminku.

JAK DLOUHO BUDU MÍT DVĚ DUŠE NA JÓGAMATCE K DISPOZICI? A CO KDYŽ BUDU TĚHOTNÁ VÍCKRÁT?

Videa si můžete pouštět kdykoliv a kdekoliv po přihlášení do uživatelské sekce po dobu 1, 3, 6 nebo 9 měsíců, podle vámi vybraného přístupu. Obsah kurzu je organický a neustále rozšiřuje. Pokud budete znovu těhotná, napište mi prosím a daruji Vám slevu 40% na jakékoli členství.

JAK SI KURZ CO NEJVÍC UŽÍT? JAK KURZ FUNGUJE?

Kurz je v podstatě takový balíček videí, audionahrávek a dokumentů. Nemusíte projít postupně jednu lekci za druhou, podstatné je vnímat balíček jako CELEK, který vám přinese ÚLEVU, PODPORU a POHLAZENÍ. Každá potřebujete v daný momentt něco jiného a nelze vytvořit jednotný manuál. Cílem je, abyste vnímaly tělo natolik, že si zvolíte přesně to, co zrovna potřebujete. První přístup (GRAVID LEKCE) se zaměřuje na POMOC ke konktrétním těhotenským obtížím a druhý (FLOW LEKCE) na PROŽITEK ze cvičení. FYZIO je funkční cvičení, které se věnuje určité problematice. Fyzickou aktivitu vyvažují RELAXACE a AFIRMACE společně s BONUSY, které nemohou v tak komplexní tématice chybět. Cílem není vědět moc ani málo. Cílem je pochopit, ze jste to VY kdo dává ŽIVOT vašemu miminku a ze prostřednictvím kurzu můžete zjistit jaká je ta vše CESTA… v které poloze se cítíte dobře, jaký dech vás uvolňuje a co naopak stresuje.

CO KDYŽ CHCI KURZ DAROVAT?

Nastavila jsem objednávku tak, abyste kurz mohli darovat, aniž byste museli přeposílat přístupové údaje apod. Po uhrazení kurzu vám vyskočí děkovací stránka, na které naleznete odkaz na registrační formulář do kurzu a také dárkový poukaz ke stažení. Registrační formulář a poukaz také pro jistotu obdržíte v automatickém emailu týkající se zaplacení objednávky. Přístup do kurzu si vytvoří obdarovaná žena kdykoli bude potřebovat přes zmíněný registrační formulář. Po vytvoření registrace ji obratem dorazí dva e-maily. První s přístupovými údaji a druhý se všemi potřebnými informacemi o kurzu.

KTERÉ POJIŠŤOVNY PŘISPÍVAJÍ NA POHYBOVÉ AKTIVITY V TĚHOTENSTVÍ?

VZP, VOZP, ČPZP, OZP, ZPŠ, ZPMVČR, RBPZP. Nejnovější informace VZP z 21.4. 2021 je, že je třeba mít v předmětu: "Těhotenská jóga". Napište, když budete chtít předmět faktury změnit. VZP přispívá na všeobecné pohybové aktivity v době těhotenství a 12 měsíců po porodu a je potřeba jen upravit předmět faktury. Případně můžete těhotenský příspěvek využít na jiné věci a proplatit si kurz přes příspěvek na klasický sport (pohybovou aktivitu v hodnotě min. 1500 Kč). Nelze upravovat částku a datum na faktuře zpětně. Lze měnit pouze text na faktuře.

KURZ NENAHRAZUJE INDIVIDUÁLNÍ VYŠETŘENÍ FYZIOTERAPEUTEM.

Kurz je věnovaný ženám bez vážnějších zdravotních komplikací nebo bez rizikového těhotenství. Kurz nenahrazuje individuální péči fyzioterapeuta.

Michel Odent: Znovuzrozený porod

 

”Ženy, které pravidelně cvičí, jsou na porod připraveny lépe, než ty, které vedou sedavý život. Nastávající matka, která není udolána stresem, přistupuje rovněž k porodu v lepší kondici. “

 

Díky Michelovi Odentovi vím, že lze rodit v polohách, které děťátku pomáhají na svět, nikoli ho brzdí. A také jak důležitá je fyzická a duševní příprava, prostředí a lidé, kterými se během této intimní chvíle obklopujeme.

 

 

POKUD BYSTE SI ČÍMKOLI NEBYLA JISTÁ,

NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT

Pokud by vám kurz neseděl, máte možnost kurz po dvou dnech vrátit a dostanete své peníze zpět.