Podcast DVĚ DUŠE je voyerské okénko do života žen, kterých si velice vážím, jsou mi inspirací a věnují se tématice těhotenství, mateřství, ženství a józe.

Podcast je součástí projektu Dvě duše na jógamatce, ve kterém ladím harmonii dvou duší v těhotenství a po porodu prostřednictvím jógy.

Ráda bych, aby byl podcast takovým útulným pokojíčkem, do kterého si jdete pro uklidnění,  pocit bezpečí a porozumění.

#7 | DVĚ DUŠE s Míšou Pospíšilovou (V rytmu pánevního dna)

Rozhovor do podcastu DVĚ DUŠE s mou spřízněnou duší, mámou dvou chlapíčků, autorkou projektu V rytmu pánevního dna, Míšou Pospíšilovou.

Pánevní dno je v těhotenství a po porodu velké téma. Pořád se učí stahování svěračů a vcucávání špaget a přibývá žen s poporodními problémy jakými jsou inkontinence, prolaps dělohy anebo cystokéla.

Míša se díky své vlastní zkušenosti snaží dělat osvětu a předává ženám smysluplné informace, které léči nejen po těle, ale i po duši.

O čem jsme si povídaly?
Jak Míša prožívala své těhotenství a porody.
Na kolik ji ovlivnil první porod, který se ji zapsal do paměti svou náročností a traumatem.
Jak se díky Škole pánevního dna vyléčila ze všech bolístek a našla své směřování.
Co s ženami řeší nejčastěji a jak s nimi pracuje.

Proto se Míša stala součástí mého poporodního kurzu Dvě duše na jógamatce po porodu, kde ženy provede relaxací do krajin pánevního dna a empatickým dopisem pro maminky čerstvě po porodu.

#6 | Těhotenské desatero

Deset NEJ tipů, které si přejete znát, než porodíte. 

Ke komu promlouvám?
- k ženám, které jsou poprvé těhotné a neví, na co se mají zaměřit dřív
 - k ženám, které už jeden porod zažily a chtějí to teď jinak...

Už nemusíte ztrácet čas googlováním. Udělejte si pohodlí a dejte si chvilku jen pro sebe a miminko.

#5 | Těhotenská relaxace s vizualizací ZVNITŘNĚNÍ

Možná cítíte strach z neznáma, z toho, jak zvládnete těhotenství, porod a jaké bude mateřství. Vše je normální, vše má svůj vývoj, důvěřujte procesu a svému vnitřnímu pocitu.   Relaxace postupně uvolňuje celé tělo pomocí malého světýlka, které se nakonec zhmotní do ochranného obalu.  Přeji Vám, abyste díky relaxaci nalezly klid a cestu k sobě a miminku.

#4 | DVĚ DUŠE

s WEEF

Na tenhle rozhovor jsem se moc těšila. Cítila jsem se u něj přesně tak, jak jsem si přála... bezpečně, uvolněně a bez potřeby se o něco snažit. Do podcastu DVĚ DUŠE jsem si pozvala WEEF (Verunkou Bernard), kterou jsem poznala v mé bývalé práci před asi 7 lety a už tehdy byla věčně vysmátá, nabitá energií a hlavně měla velké plány, vize a sny, které se ji myslím hezky plní.  

Verunčinu tvorbu si možná vybavíte pod heslem "Mín věcí, víc zážitku" a to ji myslím vystihuje nejvíc. Je to nadšená cestovatelka, která také vášnivě šíří udržitelný způsob života, a hlavně je to maminka syna Thea a milovnice jógy, která nás letos zase svedla dohromady.  

Veru ke mně chodila na těhotenskou jógu a díky ní jsme si stihly popovídat v jejím podcastu Nastav dUŠI těsně před tím, než začala jarní karanténa.  

Probíraly jsme niterně vše kolem jejího těhotenství, porodu, očekávání a sebepoznání. Jak nás realita může zaskočit a že si na vše přijdeme až s vlastní zkušeností. Neopomenuly jsme také téma kloubení mateřství s tvorbou, a že si na sebe klademe velké nároky hlavně my samy. Velice otevřený rozhovor jsme zakončily básněním o józe a jak se pro Weef stala neoddělitelnou součástí jejího života, ve které se rozhodla dál vzdělávat.

#3 | DVĚ DUŠE s

Kateřinou Plzákovou

Do dalšího podcastu jsem si tentokrát pozvala ženu, která mě obohatila na mé cestě k druhému porodu, Katku Plzákovou, lektorku předporodní přípravy s technikami Hypnoporodu a Gravidjógy POROD JE KRÁSNÝ a maminku dvou chlapečků.  

Vydaly jsme se do minulosti, do doby, kdy Katka vedla úplně jiný život, než teď.

Jak se ji přetočil svět s narozením prvního syna a co ji vedlo ke studiu Hypnoporodu u Katharine Graves.  

Notovaly jsme nad tím, jak moc je důležitá informovanost a sebepoznání v těhotenství a jak vnímá úlohu muže u porodu.  

Rozebraly jsme těhotenskou bibliotéku, která byla nakonec víc jógová než porodní a uslyšíte také doporučení pro těhotné ženy, které budou rodit v současné nelehké době koronaviru.

#2 | DVĚ DUŠE s

Alicí Mičunek

Pozvala jsem si ženu, jejíž cesta je mi velice blízká. Alice Mičunek je maminka, milovnice bylinek, lektorka jógy a autorka programu Cyklická jóga pro čtyři bohyně v tobě a Cesta k souladu.

Souzním s jejím přístupem k ženství a harmonnii v životě.  Cestou jógybylinek pomáhá ženám cítit se dobře takové, jaké jsou.

Rozhovor se točí kolem našeho momentálního rozpoložení... mateřství, cykličnosti, ženství a harmonie mezi rodinou a tvořením.

Probíraly jsme cykličnost v těhotenství a co ji během jejího očekávání miminka posadilo na zadek 🙂

Nevynechaly jsme Alči beskydské období a její cestu z hor zpět do města.

Rozplývaly jsme se nad její novou láskou - tvoření pro Jógový ateliér LUNA.

Jak je někdy lepší řídit se heslem ŽÁVES (žádné velké s*aní) a přitom zůstat stále napojená na svou přirozenost.

Šly jsme do hloubky v tématech, o kterých se moc nemluví a přitom se týkají nás všech. Co dělat, když vám všechno padá na hlavu a jediné, co si přejete je schovat se po deku a s nikým nemluvit. Jsme nebo nejsme napojené na svou INTUICI?  Nasloucháme si?

https://cyklickajoga.com/

https://jogovyatelierluna.cz/

#1 | DVĚ DUŠE s Aničkou Kohutovou

Nemohla jsem si vybrat nikoho jiného než ženu, které si velice vážím a je pro mě velkou inspirací jak lze laskavě a s respektem přistupovat k těhotenství a porodu.

Anička Kohutová je porodní bába, která pečuje o těhotné ženy už přes čtvrt století a pomáhá ženám najít důvěru v sebe sama a svou intuici. Je maminkou 3 dětí a nejen že provází budoucí rodiče na cestě za miminkem, ale je také zakladatelkou holistického vzdělávání porodních asistentek. Pro mě je také rebozo kouzelnicí, která při práci s šátkem přímo tančí a je fascinující ji během masáže sledovat.

Povídaly jsme si o její cestě ke komunitní porodní asistence, šly jsme až do dětství a jak ji formoval vztah maminky a babičky. Jak vypádá spolupráce s Aničkou? Poodhalíme zákulisí porodnictví a mezioborové spolupráce. Zabrousily jsem do tématu bolesti, která k těhotenství nepatří a co pro Aničku znamená radostný porod? 

http://annakohutova.cz/