Podcast DVĚ DUŠE je voyerské okénko do života žen, kterých si velice vážím, jsou mi inspirací a věnují se tématice těhotenství, mateřství, ženství a józe.

Podcast je součástí projektu Dvě duše na jógamatce, ve kterém ladím harmonii dvou duší v těhotenství a po porodu prostřednictvím jógy.

Ráda bych, aby byl podcast takovým útulným pokojíčkem, do kterého si jdete pro uklidnění,  pocit bezpečí a porozumění.

#1 | DVĚ DUŠE s Aničkou Kohutovou

Nemohla jsem si vybrat nikoho jiného než ženu, které si velice vážím a je pro mě velkou inspirací jak lze laskavě a s respektem přistupovat k těhotenství a porodu.

Anička Kohutová je porodní bába, která pečuje o těhotné ženy už přes čtvrt století a pomáhá ženám najít důvěru v sebe sama a svou intuici. Je maminkou 3 dětí a nejen že provází budoucí rodiče na cestě za miminkem, ale je také zakladatelkou holistického vzdělávání porodních asistentek. Pro mě je také rebozo kouzelnicí, která při práci s šátkem přímo tančí a je fascinující ji během masáže sledovat.

Povídaly jsme si o její cestě ke komunitní porodní asistence, šly jsme až do dětství a jak ji formoval vztah maminky a babičky. Jak vypádá spolupráce s Aničkou? Poodhalíme zákulisí porodnictví a mezioborové spolupráce. Zabrousily jsem do tématu bolesti, která k těhotenství nepatří a co pro Aničku znamená radostný porod? 

http://annakohutova.cz/

#2 | DVĚ DUŠE s

Alicí Mičunek

Pozvala jsem si ženu, jejíž cesta je mi velice blízká. Alice Mičunek je maminka, milovnice bylinek, lektorka jógy a autorka programu Cyklická jóga pro čtyři bohyně v tobě a Cesta k souladu.

Souzním s jejím přístupem k ženství a harmonnii v životě.  Cestou jógybylinek pomáhá ženám cítit se dobře takové, jaké jsou.

Rozhovor se točí kolem našeho momentálního rozpoložení... mateřství, cykličnosti, ženství a harmonie mezi rodinou a tvořením.

Probíraly jsme cykličnost v těhotenství a co ji během jejího očekávání miminka posadilo na zadek :)

Nevynechaly jsme Alči beskydské období a její cestu z hor zpět do města.

Rozplývaly jsme se nad její novou láskou - tvoření pro Jógový ateliér LUNA.

Jak je někdy lepší řídit se heslem ŽÁVES (žádné velké s*aní) a přitom zůstat stále napojená na svou přirozenost.

Šly jsme do hloubky v tématech, o kterých se moc nemluví a přitom se týkají nás všech. Co dělat, když vám všechno padá na hlavu a jediné, co si přejete je schovat se po deku a s nikým nemluvit. Jsme nebo nejsme napojené na svou INTUICI?  Nasloucháme si?

https://cyklickajoga.com/

https://jogovyatelierluna.cz/