Uzavírací rituál 

Lázně pro tělo i duši 

Pohyb, masáž, pára s bylinkami, koupel, květiny,

vůně, dobroty, hudba a sdílení v jednom....

i takhle se dá dívat na rituál. 

 

Je to oslava "zrození ženy jako Matky",

korunovace na "Královnu Matku" a uctění jejího miminka.

O uzavíracím rituálu

Uzavírací ritual také můžete znát jako rituál zavinutí nebo zavírání kostí. Uzavřít se dá nejen porod, ale také


☼ potrat
☼ ukončení vztahu
☼ přestěhování
☼ změna práce
☼ ukončení nemoci
☼ své staré já…

Poporodní zavinování dovršuje životní přechod bezdětné ženy, v ženu matku. Děje se nejdříve 40 dní po porodu, ale může se odehrávat i několik let po porodu.

Dochází při něm k zacelení duše i těla a obnově ženy přes hýčkací procedury za doprovodu čtyř živlů. Ceremonii završí zavinování "zavření kostí" mexickými šátky rebozo.

Je to prostor pro vypovídání, vyživení na všech úrovních, uzavření po fyzické, emoční i energetické rovině, zavinování dělohy, hojení a hlavně odpočinek. 

V hlavní roli

Jak rituál probíhá?

Průběh rituálu je velmi individuální...

záleží na vás a vašich potřebách. Můžete zažít...

 • POHYB
  Než se usadíme do pohodlné pozice, uvolníme tělo jemným pohybem, který rozpustí počáteční napětí a nervozitu.
 • NALADĚNÍ
  Spojíte se sebou přes všímavou meditaci.
 • OČISTA
  Pomocí vykuřovadel očistím prostor, mysl a oslovím živel vzduchu...
 • SDÍLENÍ PORODNÍHO PŘÍBĚHU
  Budu naslouchat
 • ZPĚV
  Uvolníte se zpěvem mateřské mantry.
 • BYLINNÁ NAPÁŘKA / RITUÁLNÍ KOUPEL
  Uvolníme tělo i mysli díky bylinkám a teplé páře | rituální koupeli s bylinkami, olejíčky či epsom solí, okvětními lístky a svíčkami.
 • MUZIKOTERAPIE
  Rozvibruju tělo i mysl meditačními zvuky zvonkohry, tibetské mísy nebo šamanského bubnu.
 • REBOZO MASÁŽ / MANUÁLNÍ MASÁŽ
  Uvolním napětí v celém těle, obličeji, bříšku i vlasové pokožce pomocí šátku či manuálně / bylinnou koulí.
 • KAKAO & DOBROTY
  Užijete si magickou chuť kakaa a dobrůtek.
 • UZAVŘENÍ KOSTÍ
  Zavinutí těla do 7 šátků nebo-li 7 zámků.
Mila Veru, ještě jednou ti moc moc děkuji za nádherný rituál, a dodání vnitřní síly ✨🙏🏻 Přála bych tuto zkušenost každé ženě! Doufám, že se máte krásně, posílám ❤️ Lucka
Lucie
Na uzavírací rituál jsem se těšila dlouho. Absolvovaly jsme jej s Verčou ve dvou a byl o to silnější. Mít tu možnost, absolvovala bych takový rituál nejen 40 dnů od porodu, ale za půl roku znovu a potom klidně znovu. Každou uzavřenou kapitolou se otevírá nová, která přináší další úhly pohledu a ta stará v ní dál rezonuje. Kombinace povídání si s napářkou, rebozo masáží, kakaovým a dalšími rituály tvoři mimořádný a celostní hýčkací zážitek.
Olga
Poporodní rituál s Verčou byl pro mě neuvěřitelný zážitek. Procházím tezkym obdobím a zpracovávály jsme dost témat, která se proplétají od porodu dál. Uvědomila jsem si mnoho věcí. Posunulo mě to a dalo obrovskou sílu a lehkost jít dál. Moc děkuji a vzpomínám!
Jana Matyášová
Milá Veru, moc Ti dekuju za vše! 😘 ze ses o me tak krásně starala během mého uzavíracího rituálu ❤️ Dopřála jsem si díky Tobě nadherne opecovani, které jen tak nezazivam během kazdodennosti - koupel, masaz, bylinnou kouli, vnímání všemi smysly ❤️ Vlastně me i zaskocilo, jak ses me ptala na otázky související s tématy uzavírání a me ženské rodové linie. To me přivedlo k novým úhlům pohledu a k tomu, ze jsem sice vlastně uzavírala to cele cca 3lete období, ale konkrétně to nebyly pro me překvapivě ty události jako takové spis pocity a emoce s nimi spojené, které me v současnosti tizily.. to převedení do opačného významu mi dodaly pocit bezpečí a naděje do novych začátku ❤️ i když mi ty otázky nebyly moc příjemné a nevěděla jsem hned, co odpovědět - ukázaly mi inspiraci, jak nad tím mužu přemýšlet😍 Taky Ti moc dekuju za kouzelné prostředí a za to, ze jsi to tak neskutečne vše připravila do posledního detailu - výzdobu, oltář, hudbu, cvičení, živly, vůně, hudební nástroje, dobroty, cajik, kakao, květiny a spoustu dalšího ❤️ a taky dekuju za možnost zažít pro me tak důležitý uzavírací rituál u Tebe doma, který je nádhernou inspiraci sám o sobe ❤️
Martina Balogová
Byl to můj druhý porod, zároveň ale můj první přirozený porod (VBAC). Pro mě jako pro ženu a mámu to byl velký milník. Úplně nová zkušenost, poznání - to nejbližší setkání se smrtí. Během šestinedělí s prázdnou náručí jsem se snažila vymýšlet si jednoduchý program, malé i větší radosti, na které jsem se mohla těšit. Potřebovala jsem nějaké záchytné body, výhled do dalších měsíců, kde jsem viděla naději, že to bude lepší. A tehdy se ve mě zrodila myšlenka poporodního rituálu. Chtěla jsem celou tu bolavou zkušenost opečovat a začlenit ji do svého života tak, aby mě nezraňovala. Přála jsem si vědomě poděkovat sobě, tělu a svým dětem. Věděla jsem hned, že chci oslovit právě Tebe. Už během těhotenství jsem si chtěla přijít zacvičit na Tvoje lekce pro těhotné, ale bohužel se kryly s dobou, kdy jsem vyzvedávala dcerku ze školky. Byla jsem dokonce přihlášená i na workshop pro nastávající maminky, kam jsem nakonec musela vyslat kamarádku, neboť se mi zamíchal program a já nemohla dorazit. Jsem moc ráda, že jsi mi tenkrát kladně odpověděla na moji poptávku na uzavírací rituál. Když jsi mi navrhla datum, které je v mém životě spjaté se zásadními okamžiky, byla jsem si téměř stoprocentně jistá, že nám to bude fungovat. A nepletla jsem se. Ten den byl pro mě hodně zásadní sám o sobě. Rituál uzavírání to ještě umocnil. Když si to teď zpětně vybavuji, v myšlenkách se mi mísí vůně kakaa, koření, bylin, útulno, teplo bylinné napářky, bezpečí, vůně olejíčků, křupavé sušenky, jemná hudba, mantry, hrneček do dlaně s čajem, sdílení, protažení těla, uvolnění mysli, bytí tady a teď, prostor pro sebe, celotělová masáž a to vše završené zavinutím do rebozo šátků a mé znovunarození, vykročení do dalšího života. Bylo to krásné, laskavé, pečující. Vytvořila jsi pro mě bezpečný, krásný prostor, kde jsem se mohla otevřít, urovnat si myšlenky a vědomě se znovu ohlédnout za oběma porody a spočinout si v momentech, které pro mě a moje tělo byly tak zásadní. Moc si vážím toho, že jsi pro mě takový rituál vytvořila a provedla mě tím. Měla jsem všechno, co jsem potřebovala. Děkuji za tuto krásnou zkušenost a opečování <3 Bylo to výjimečné i přítomností další krásné malé dušičky, kterou nosíš pod srdcem. To pro mě byla i taková pocta, že jsi do toho se mnou šla. Musím říct, že jsi pro mě v ten den byla opravdu ztělesněním naděje. Děkuji Ti za to <3 Moc Tě zdravím a přeji vše dobré!
Anežka Třešňáková

Co potřebujete vědět

JAK PROBÍHÁ DOMLUVA?

Můžeme se domluvit přes email nebo si zavolat. Doporučuji ozvat se co nejdříve, aby na vše bylo dostatek času. Je dobré si promyslet, co od rituálu očekáváte, jestli potřebujete intimní prostor jen ve dvou nebo ve větší skupince. Určitě by bylo prima povědět si, jaký je váš záměr, jak se teď cítíte, co vám teď nejvíc leží na srdci.

KDY SE RITUÁL ODEHRÁVÁ?

Nejdříve 40 dní po porodu a pak kdykoli... i 20 let po porodu 🙂

KDE SE RITUÁL ODEHRÁVÁ A JAK DLOUHO TRVÁ?

Může se odehrávat u vás doma nebo u mně v Libčicích nad Vltavou. Rituál většinou trvá 4-6 hodin (i s připravením věcí) podle toho, na čem se domluvíme.

JE LEPŠÍ SI PROŽIT RITUÁL SAMA NEBO VE SKUPINĚ?

Odpověď hledejte v sobě... co byste si nejvíc přála? Cítíte se ve skupině bezpečně a dokážete si představit, že před nimi mluvíte otevřeně o svých bolístkách a straších? Sólo rituál je vhodnější v případě, kdy se chcete hodně otevřít, sdílet své 13. komnaty, užít si bylinnou napářku, vydatnou rebozo masáž a být ve větším napojení na sebe. Skupinový rituál je vedený tak, aby o vás pečovaly také vaše blízké duše, užívaly si společné tvoření a sdílení. Vše je na domluvě.

CO ZAHRNUJE CENA RITUÁLU?

Cena zahrnuje konzultaci (email/whatsApp), přípravu na míru, nákup dobrůtek, květin, připravení, rituál, rebozo, manuální masáž, olejíčky, svíčky, vykuřovadla, bylinky, úklid, zpětné ohlédnutí týden po rituálu.

KDY NEJPOZDĚJI MOHU TERMÍN ZMĚNIT?

Termín setkání lze změnit 24 hodin před dohodnutým termínem. Při pozdějším zrušení setkání účtuji storno poplatek 50% z ceny. V případě zrušení z vážných důvodům zkusíme najít společné řešení. Děkuji za to, že si vážíte mého i svého času.

CO SI PŘIPRAVIT?

Připravte si cokoliv, co je vašemu srdci blízké a chtěla byste to mít na oltáři (fotky, kameny, šperky, knížky, cennnosti...). Vyhraďte dostatek místa, kde bude vytvořen kruh s oltářem. Určitě se bude hodit spoustu polštářů a deka.

JAK SE PŘIPRAVIT?

Vyhraďte si na rituál dostatek času, ať nemusíme spěchat. Doporučuji v ten den hodně pít a po rituálu už jen odpočívat a integrovat nabyté zážitky, případně napsat dopis sama sobě nebo miminku. Zůstat v teple.

CO RITUÁL NENÍ?

Rituál se věnuje duši, tělu i mysli. Psychika je opečovaná nasloucháním a fyzickou péčí, skrz kterou si všechny myšlenky i emoce mohou dosednout do těla, vidět je z jiných úhlů a lépe uchopit. Rituál nenahrazuje psychoterapii.

Cena rituálu

Kdo vás rituálem provede?

Veronika Johánková

Jsem snílek, lektorka a hlavně máma dvou malých chlapíčků. Prostřednictvím těhotenské a poporodní jógy ladím harmonii dvou duší na jógamatce a dodávám ženám jistotu po tělesné i duševní stránce. Provádím je na devítiměsíční cestě plné dobrodružství a sebepoznání. Setkávám se s nimi a jejich miminky také po porodu, kdy se pomalu navracíme s respektem a jemností zpět ke svému tělu. Vytvářím pro ně prostor ke sídlení radostí i starostí, kde jdeme krůček za krůčkem vstříc vědomému mateřství.  Jsem vděčná, že mohu být součástí procesu zjemnění, zpomalení a přerodu ženy v mámu.