Předporodní rituál 

Lázně pro tělo i duši

Pohyb, masáž, pára s bylinkami, koupel, květiny,

vůně, dobroty, hudba a sdílení v jednom....

i takhle se dá dívat na rituál. 

Oslava ženy v Matku.

Co si představit pod slovem rituál ?

Možná má někdo strach z toho, co to znamená, jak to zní, ale je to úplně zbytečné.

Je to spojení několika hýčkacích procedur po sobě jdoucích ruku v ruce s přírodními živly, díky kterým dostanete před porodem opravdu pořádný prostor jen a jen pro sebe.

Užijete si relax do hloubky po fyzické i duševní rovině, ale dotknete se také minulosti a podíváte se do očí svým strachům.

Je to čas jen pro vás a vaše miminko, který si můžete užít jen ve dvou případně s blízkými ženami.

V hlavní roli

Jak rituál probíhá?

Průběh rituálu je velmi individuální...

záleží na vás a vašich potřebách. Můžete zažít...

 • POHYB
  Než se usadíme do pohodlné pozice, uvolníte tělo přes individuální sestavu na míru.
 • NALADĚNÍ
  Spojíte se s miminkem přes všímavou meditaci.
 • OČISTA
  Pomocí vykuřovadel očistím prostor, mysl a oslovím živel vzduchu...
 • STRACHY
  Podíváte se na strachy, které mohou být zbytečným blokem.
 • ZPĚV
  Uvolníte se přes mateřskou mantru, která čistí karmu děťátka a uctívá 4 bohyně v nás.
 • BYLINNÁ NAPÁŘKA | RITUÁLNÍ KOUPEL
  Uvolníme tělo i mysli díky bylinkám a teplé páře | vaně.
 • MUZIKOTERAPIE
  Rozvibruji tělo i mysl meditačními zvuky zvonkohry, tibetské mísy nebo šamanského bubnu.
 • REBOZO MASÁŽ
  Uvolním napětí v celém těle, v děložních i pánevních vazech. Jemně rozhoupu tělo i miminko přes mexické rebozo šátky.
 • KAKAO & DOBROTY
  Užijeme si magickou chuť kakaa a dobrůtek.
 • SDÍLENÍ
  Budu naslouchat ....

Jak takový rituál vypadá?

Autorka videa a fotek: Lucie Fenclová

https://lucie-fenclova.com/

To, jak porod proběhl, přikládám velikou zásluhu předporodnímu rituálu, který jsem s Tebou absolvovala. Pořád mi zní v hlavě, jak říkám, že "se bojím, že na to budu sama" a jak jsem se nakonec tohoto strachu nějak dokázala zbavit. A pak to bylo vlastně přesně tak - jen já a Otýlie.:)
Jitka
Předporodní rituál s Veru byl nádherný zážitek! Nechat se od Verči hýčkat a naladit na sebe a miminko jsem potřebovala jako sůl. Verča má rituál perfektně promyšlený a vyladěný do posledního detailu. Přivezla si k nám spoustu obřadních věcí a dobrůtek a krásně dokázala aktivovat všechny moje smysly. Veru mi během rituálu vnukla spoustu krásných myšlenek a bylo mi to u porodu velmi k užitku. Pomohla mi víc se ponořit do sebe. Dohromady s víkendovým jógovým dýchánkem a online kurzem se jedná o komplexní přípravu k porodu a myslím, že je to skvělá investice. V červenci přišel na svět náš druhý syn krásně, vědomě a láskyplně a jsem si zcela jistá, že velký podíl na tom má i Verča. Přála bych tento zážitek všem ženám před porodem i po něm ❤️.
Monika
Předporodní rituál vedený Veronikou je hlavně o péči! Ale taky naslouchání , sdílení a porozumění , dostání se k sobě a do sebe ! Veru vytvoří prostředí pečující o těhotné ženy ❤️ nejen po fyzické -protažení a uvolňující (péči s rebozem) tak pečující pochutinami , a uvolňující napářkou. Během rituálu si uvědomíte a propustíte svoje strachy ! Vědomě připravíte svoji mysl na příchod miminka.
Nicole
Předporodní rituál jsem si přála už dlouho před porodem a myslela jsem si, že kolem sebe nemám ty správné spřízněné duše. Veronika mě ale vyvedla z omylu a ukázala mi, že může být krásný i ve třech. Proběhl s mým mužem a pod jejím vedením, přesto velmi žensky. Splnila jsem si tak sen, uzavřela v sobě období přípravy na porod a dál už se jen nechala unášet na vlně těhotenství.
Olga

Co potřebujete vědět

JAK PROBÍHÁ DOMLUVA?

Můžeme se domluvit přes email nebo si zavolat. Doporučuji ozvat se co nejdříve, aby na vše bylo dostatek času. Je dobré si promyslet, co od rituálu očekáváte, jestli potřebujete intimní prostor jen ve dvou nebo ve větší skupince. Určitě by bylo prima povědět si, jak prožíváte své těhotenství a jak se připravujete na porod.

KDY SE RITUÁL ODEHRÁVÁ?

Čím blíže jsme k porodu, tím lépe. Ideálně od 36 týdne dál.

KDE SE RITUÁL ODEHRÁVÁ A JAK DLOUHO TRVÁ?

Může se odehrávat u vás doma nebo u mně v Libčicích nad Vltavou. Rituál většinou trvá 4-5 hodin (i s připravením věcí) podle toho, na čem se domluvíme.

JE LEPŠÍ SI PROŽIT RITUÁL SAMA NEBO VE SKUPINĚ?

Odpověď hledejte v sobě... co byste si nejvíc přála? Cítíte se ve skupině bezpečně a dokážete si představit, že před nimi mluvíte otevřeně o svých bolístkách a straších? Sólo rituál je vhodnější v případě, kdy se chcete hodně otevřít, sdílet své 13. komnaty, užít si bylinnou napářku, vydatnou rebozo masáž a být ve větším napojení na sebe. Skupinový rituál je vedený tak, aby o vás pečovaly také vaše blízké duše, užívaly si společné tvoření a sdílení. Vše je na domluvě.

CO ZAHRNUJE CENA RITUÁLU?

Cena zahrnuje přípravu na míru, nákup dobrůtek, květin, cestu (do 30 Km), připravení, rituál, úklid.

KDY NEJPOZDĚJI MOHU TERMÍN ZMĚNIT?

Termín setkání lze změnit 24 hodin před dohodnutým termínem. Při pozdějším zrušení setkání naúčtuji 50% z ceny. V případě zrušení z vážných důvodům zkusíme najít společné řešení. Děkuji za to, že si vážíte mého i svého času.

CO SI PŘIPRAVIT?

Připravte si cokoliv, co je vašemu srdci blízké a chtěla byste to mít na oltáři (fotky, kameny, šperky, knížky, cennnosti...). Vyhraďte dostatek místa, kde bude vytvořen kruh s oltářem. Určitě se bude hodit spoustu polštářů a deka.

JAK SE PŘIPRAVIT?

Vyhraďte si na rituál dostatek času, ať nemusíme spěchat. Doporučuji v ten den hodně pít a po rituálu už jen odpočívat a integrovat nabyté zážitky, případně napsat dopis sama sobě nebo miminku. Zůstat v teple.

Cena rituálu

4000 - 5500
dle obsahu, délky a místa

Kdo vás rituálem provede?

Veronika Johánková

Jsem snílek, lektorka a hlavně máma dvou malých chlapíčků. Prostřednictvím těhotenské a poporodní jógy ladím harmonii dvou duší na jógamatce a dodávám ženám jistotu po tělesné i duševní stránce. Provádím je na devítiměsíční cestě plné dobrodružství a sebepoznání. Setkávám se s nimi a jejich miminky také po porodu, kdy se pomalu navracíme s respektem a jemností zpět ke svému tělu. Vytvářím pro ně prostor ke sídlení radostí i starostí, kde jdeme krůček za krůčkem vstříc vědomému mateřství.  Jsem vděčná, že mohu být součástí procesu zjemnění, zpomalení a přerodu ženy v mámu.