DVĚ DUŠE SDÍLÍ s Aničkou Kohutovou

Jako prvního hosta podcastu DVĚ DUŠE jsem si nemohla vybrat nikoho jiného než ženu, která je pro mě velkou inspirací jak lze laskavě a s respektem přistupovat k těhotenství a porodu.

Anička Kohutová je porodní bába, která pečuje o těhotné ženy už přes čtvrt století a pomáhá ženám najít důvěru v sebe sama a svou intuici.
Je maminkou 3 dětí a nejen že provází budoucí rodiče na cestě za miminkem, ale je také zakladatelkou holistického vzdělávání porodních asistentek. Pro mě je také rebozo kouzelnicí, která při práci s šátkem přímo tančí a je fascinující ji během masáže sledovat.

Povídaly jsme si o její cestě ke komunitní porodní asistence, šly jsme až do dětství a jak ji formoval vztah maminky a babičky. Jak vypádá spolupráce s Aničkou? Poodhalíme zákulisí porodnictví a mezioborové spolupráce. Zabrousily jsem do tématu bolesti, která k těhotenství nepatří a co pro Aničku znamená radostný porod?

http://annakohutova.cz/

Rozhovor si můžete poslechnout na YouTube, SpotifyApple podcast.

Odkazy najdete také tady: https://veronikajohankova.cz/podcast/

Hezký poslech

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
"Jsem celostní lektorka funkční jógy, mindfulness, průvodkyně a hlavně máma dvou malých chlapíčků a jedné princezny. Prostřednictvím těhotenské a poporodní funkční jógy ladím harmonii dvou duší na jógamatce a dodávám ženám jistotu po tělesné i duševní stránce. Provádím je na devítiměsíční cestě plné dobrodružství a sebepoznání. Setkávám se s nimi a jejich miminky také po porodu, kdy se pomalu navracíme s respektem a jemností zpět ke svému tělu. Vytvářím pro ně prostor ke sdílení radostí i starostí, kde jdeme krůček za krůčkem vstříc vědomému mateřství.  "  Více o mně....>>