DVĚ DUŠE SDÍLÍ s fyzioterapeutkou Markétou Strnadovou

V podcastu DVĚ DUŠE jsem si povídala s mou fyzioguru, Markétou Strnadovou, fyzioterapeutkou, která k lidem přistupuje celostně a učí je, jak se co nejjednodušší, nejpříjemnější a nejkratší cestou zbavit jejich bolestí.

Markéty si za její komplexní přístup velice vážím… je radost sledovat, jak propojuje pohyb, tradiční čínskou medicínu a seberozvoj.

Markéta je autorkou terapeutických online kurzů a právě vydala knihu Z LÁSKY K POHYBU, o které si v podcastu budeme taky povídat. V rozhovoru zazní:

➳ Jaká byla její cesta k propojení fyzioterapie, TČM a seberozvoje.

➳ Jak nemá ráda složitost, když se ke každému problému přistupuje „odlišně“, „speciálně“ a nutí nás to do komplikovaných a náročných procesů.

➳ Jak se vždycky snaží najít jednoduchost.

➳ Jak moc se projevuje psychosomatika v našem těle.➳ Co je to „princip trubiček“.➳ Jaké bylo Markéty těhotenství, porod a šestinedělí a jak se dívá na problematiku otěhotnění?

➳ A co ženy po porodu… Jak souvisí kvalita svalů a vaziva s diastázou? Jak může oslabená QI sleziny způsobit, že se svaly nezapojí, protože na to nebudou mít sílu?

➳ Jaké jsou Markétiny pečující rituály, jak optimalizuje své zdraví a jak mocné je placebo a nocebo.

➳ Rozebraly jsme také její novou knihu Z LÁSKY K POHYBU, která je o širokých souvislostech v oblasti pohybu, psychosomatiky a zdraví, taková „učebnice fyzioterapie pro laiky“.

Markéta se nejvíc snaží o to, aby lidé věděli, že pohyb může vyživit. Aby pochopili SOUVISLOSTI a věděli, co dělají, proč to dělají, v čem jim to pomůže.

Já už se nemůžu dočkat, až mi její kniha přistane do schránky.

Rozhovor si můžete poslechnout na YouTube, SpotifyApple podcast.

Odkazy najdete také tady: https://veronikajohankova.cz/podcast/

Hezký poslech

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

PS: Přikládám vám také seznam článků s tématy, o kterých jsme se s Markétou v rozhovoru bavily:

Cvičení po porodu, včetně diastázy a výhřezu dělohy – https://marketastrnadova.cz/cviceni-po-porodu/

Těhotenství není příčinou bolestí – https://marketastrnadova.cz/tehotenstvi-neni-pricinou…/

Díky cvičení opravdu můžete otěhotnět – https://marketastrnadova.cz/tehotenstvi/

Článek o placebu a nocebu – https://marketastrnadova.cz/placebo/

Článek o Dispenzovi – https://marketastrnadova.cz/dispenza/

Základ pro celostní léčbu – https://marketastrnadova.cz/cvicit-meditovat-nebo-zdrave…/

Kurz Aktivní ruka zdarma – https://marketastrnadova.cz/e-booky-zdarma/fb-aktivni-ruka/https://www.youtube.com/watch?v=oQV9lgYIb0Y

"Jsem celostní lektorka funkční jógy, mindfulness, průvodkyně a hlavně máma dvou malých chlapíčků a jedné princezny. Prostřednictvím těhotenské a poporodní funkční jógy ladím harmonii dvou duší na jógamatce a dodávám ženám jistotu po tělesné i duševní stránce. Provádím je na devítiměsíční cestě plné dobrodružství a sebepoznání. Setkávám se s nimi a jejich miminky také po porodu, kdy se pomalu navracíme s respektem a jemností zpět ke svému tělu. Vytvářím pro ně prostor ke sdílení radostí i starostí, kde jdeme krůček za krůčkem vstříc vědomému mateřství.  "  Více o mně....>>