Mantra OM SHANTI OM

Zpěv je nejlepší dechové cvičení, které nám pomáhá s uvolněním dvou emočních svalů a to bránice a pánevního dno.

Zpívání manter zmírňuje úzkost, stres, ztišuje emoce, otevírá srdce, stimuluje a také aktivuje podle vašich potřeb.
Pomáhá vystoupit z myšlenek a ukotvuje vás v přítomnosti. Pracuje s psychickým a emocionálním já.

Zpěvem mantry OM SHANTI OM v sobě podporujete zvnitřnění, hlubší relaxaci, puštění kontroly, plynutí a odevzdání se procesu. A proto doporučuji tuto mantru také těhotným ženám jako přípravu na porod.

V sanskrtu, což je nejstarší dochovaný indoevropský jazyk, jazyk bohů, má om zesilující účinek a vyjadřuje univerzum, jednotu a shanti symbolizuje vnitřní mír, klid a bezpečí.

Zkuste si na začátku stanovit záměr, se kterým mantru zpíváte a vytvořte si příjemné prostředí kolem sebe.


Sedněte si do pohodlného sedu, ve kterém udržíte pánev, hrudník a hlavu v jedné ose. Zkuste růst za temenem hlavy vzhůru.

Nejprve se zhluboka nadechněte a vydechněte. Pokud vám to pomůže k většímu uvolnění zkuste vypláznout jazyk a rozpohybujte své rty a hlas, zkuste se jemně protáhnout.

Pokud se po nějaké době zakašlete, je to v pořádku, uvolňuje se tím stažené hrdlo a celé tělo.
Mantra a melodie se bude stále opakovat a po chvilce si na ni zvyknete a uvolníte se. Začne tak léčení mentálních bloků. Čím déle mantru opakujete tím více se v ní uvolníte. Zkuste pomaličku v hlase zesilovat a později ztišujte… vnímejte cykličnost.

Zpěv mantry rozvibruje celé energetické tělo, uvolňuje vnitřní napětí, tenzi a postupně odstraňuje blokády.

Pokud jste těhotné, vnímejte, jak během mantrování reaguje miminko v bříšku, které má tyto vibrace velmi rádo… mantra se tak díky melodii vaši řeči může stát ukolébavkou pro miminko po narození.

Nádech
Výdech

OM SHANTI OM, OM SHANTI OM, OM SHANTI OM,…

Rozhovor si můžete poslechnout na YouTubeSpotify a Apple podcast.

Odkazy najdete také tady: https://veronikajohankova.cz/podcast/

Hezký poslech

"Ladím harmonii dvou duší na jógamatce. Prostřednictvím těhotenské jógy dodávám ženám jistotu po tělesné i duševní stránce. Budu ráda vaší průvodkyní na devítiměsíční cestě plné dobrodružství a sebepoznání, sdílet všechny radosti i starosti a krůček za krůčkem bourat strachy a předsudky."  Více o mně....>>